Српски Одбрамбени Пас Форум љубитеља и одгајивача -Serbian Defence Dog Forum


Join the forum, it's quick and easy

Српски Одбрамбени Пас Форум љубитеља и одгајивача -Serbian Defence Dog Forum
Српски Одбрамбени Пас Форум љубитеља и одгајивача -Serbian Defence Dog Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Овде можете изнети своје ставове о раси

+8
B. Goran
Peđa B
srdjan81
sop
hogar
BUREK
Jevdjo
Admin
12 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  Admin Sre Mar 14, 2012 3:37 am

First topic message reminder :

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Finali
Срећно Very Happy
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole


Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  sop Sub Mar 17, 2012 10:17 am

BUREK ::Jesu npr Fita je sestra moje lare samo iz predhodnog legla, tako isto i onaj Rex njemu je majka fita a otac ringo
Не зна све је могуће,али се мени чини да је ту радио неки други пас.Ринго док је био код Вишекруне онаки у фулу,није могао ни једну женку да упари природним путем,али ја за рекламе деловао одлично.Мени се чини да су пастирци одрадили своје у доста случајева.Нпр Торњак,Шарац итд...

sop

Broj poruka : 15
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  BUREK Sub Mar 17, 2012 10:21 am

Ovde dok je Ringo bio pario je nekoliko kuja, ja gledao svojim ocima. naravno dok je bio zdrav

BUREK

Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 44
Lokacija : Srpsko Sarajevo

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  sop Sub Mar 17, 2012 10:24 am

BUREK ::Ovde dok je Ringo bio pario je nekoliko kuja, ja gledao svojim ocima. naravno dok je bio zdrav
Не знам можда и грешим.Али не видим ништа лоше у томе,да се у сопа опет дода нека од раса које су учествовале у почетку стварања расе,уколико нема довољно адекватних мужјака.Пошто инцест не даје добре штенце!Једва чекам да видим те слике од та два мужјака сутра.

sop

Broj poruka : 15
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  srdjan81 Sub Mar 17, 2012 12:16 pm

Burek kako je FITA sestra od tvoje Lare, kad postoji masa stenaca iz kom RINGO $ FITA???? Shocked
Sto se tice displazije, samo snimak kukova.... i pse sa displazijom lagano odstranjivati iz priploda.

srdjan81

Broj poruka : 18
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  Peđa B Sub Mar 17, 2012 8:58 pm

Pozdrav svima. Višnja odlično si sve osmislio i odradio, predstavio sve odgajivače, većinu, verujem da će ih biti još u spisku odgajivačnica. Kao što rekoh sve ok zmišljeno samo da zaživi, trebaće malo vremena ali verujem da će biti ok jer ako krenu svađe i prepucavanja opet ništa, proće kao forum na BK ili Krstarica. Ma da najveći problem u ovoj rasi je ta komunikacija preko interneta, ljudi kad sednu i popričaju oči u oči u 99% slučajeva završi se normalnim razgovorom i dogovorm. Ma da mislim da su svi odgajivači u proteklom periodu izvukli dobro iskustvo i da će nastaviti da funkcionišu normalno čineći sve za dobrobit rase a sve privatne nesuglasice rešavati na drugom mestu, ma da sve je to lepo predstavljeno na prvilima foruma.
Što se tiče pasa svi mi znamo šta je standard i čega se treba pridržavati, naravno rasa je mlada i odstupanja ima negde više negde manje ali moje mišljenje je da stanje sa rasom ide nabolje e sad na svima nama je da radimo na tom poboljšanju, naravno u jednom leglu ima boljih i lošijih pasa pa i ako neki odgajivač izbaci loše štene ništa strašno glavu gore i napred biće boljih štenaca a kasnije ko bude tražio pse za parenje ili ko kupuje kuče neka gleda kvalitet pasa, kod svakog odgajivača od koga izlaze štenci može se očekivati loše štene meni se i posle toliko rada sa ovom rasom desi greška a sigurno će ih biti više kod odgajivača sa manjim stažom.
Još bi samo izneo moje mišljenje da na čelu rase treba da bude Nenad Gavrilović, on je njen tvorac i bez obzira bio ja sa njim u dobrim odnosima ili ne on je nazaslužniji čovek što rasa postoji i da bi bilo loše po rasu njegovo negativno predstavljanje.
Da ne dužim više ajde da probamo zajedno da ovaj forum lepo zaživi a ne da pravimo predstave za druge ljude koji će dolaziti da se ismeju kad vide svađe i prepucavanja, ko sa kim može može ko ne nek neulazi u sukobe i to je to, mislim da ova rasa na ovom mestu može biti pedstavljena u pravom lepom svetlu.

Peđa B

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Поздрав Пеђа,добро дошао

Počalji  sop Sub Mar 17, 2012 10:43 pm

Слажем се са тобом у вези Ненада,да би он требало да стане на чело свега.
Он би једини могао да изједначи расу,да изађе у јавност и да каже,шта је соп,које примерке са којима парити итд у циљу изједначавања расе,и карактера.
Е сад ја имам утисак да је он мало дигао руке од свега,и да би ми требали да се организујемо и оснујемо удружење,где би Ненад наравно био преседавајући.Потребно је направити матичне књиге са евиденцијом паса,које би обухватале све јединке,пописати псе итд...За све је то потребан новац,али ако би свако издвојио нпр пола новца од продаје једног штенета,све би могло да се реализује.Да цела прича крене како треба,да се не сугласице отклоне,и да за релативно кратко време,све дође на своје место.Ја верујем да би у року од годину две дана,могли да произведемо 50 паса,који би били у стандарду или исти,а да би то могло да се оствари планским парењем.Ненад то може да оствари заједно са нама жмурећи...Ту су и други одгајивачи,који би могли са својим искуством да припомогну,нарочито они успешнији,да седнемо и да кажу отворено,шта је парено са чим да би се добили уједначени штенци.Такође Горан има везе на ветеринарском факултету,ту је Влада из кинолошког друштва Инђија који познаје доста кинолога и генетичара...Све те људе би требало анимирати да се прикључе,и успех неби изостао.

sop

Broj poruka : 15
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  BUREK Ned Mar 18, 2012 7:46 am

srdjan81 ::Burek kako je FITA sestra od tvoje Lare, kad postoji masa stenaca iz kom RINGO $ FITA???? Shocked
Sto se tice displazije, samo snimak kukova.... i pse sa displazijom lagano odstranjivati iz priploda.
Srdjane nije fita mislio sam na sibu od mide

BUREK

Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 44
Lokacija : Srpsko Sarajevo

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  B. Goran Ned Mar 18, 2012 10:12 pm

Pozdrav svim odgajivacima i lljubiteljima Sop-a.Moje misljenje je da je sve ono sto se desavalo na BK i Krstarici mnogo stetilo rasi.
Svako ko ima Sop-a zeleo je da bude odlican kada ga je uzimao,ali i iz proverenih kombinacija postoje losi psi.Zato postujmo pravilo 5. ovog foruma!
Svaka cast na trudu za ovaj forum i neka je sa srecom!
B. Goran
B. Goran

Broj poruka : 5
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 53
Lokacija : Valjevo

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  sop Pon Mar 19, 2012 8:21 am

B. Goran ::Pozdrav svim odgajivacima i lljubiteljima Sop-a.Moje misljenje je da je sve ono sto se desavalo na BK i Krstarici mnogo stetilo rasi.
Svako ko ima Sop-a zeleo je da bude odlican kada ga je uzimao,ali i iz proverenih kombinacija postoje losi psi.Zato postujmo pravilo 5. ovog foruma!
Svaka cast na trudu za ovaj forum i neka je sa srecom!
Добро Дошао Горане

sop

Broj poruka : 15
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Sop

Počalji  stanko Pon Mar 19, 2012 10:07 pm

Svaka čast na svom trudu koji je bio potreban da zaživi ovakav forum.Nadam se da će se razne nesuglasice ostaviti po strani za dobrobit rase.
Svako ima različite vizije kako Sop treba da izgleda i to je jedan od razloga tih nesuglasica.Stvar je u stvari vrlo jednostavna: Treba slušati gospodina Nenada i pariti pse po njegovom uputstvu i onda nema nikakvih problema(to je moje skromno mišljenje).
U nekim izjavama gospodina Nenada koje sam čitao pronašao sam onaj detalj o mašinizaciji društva i potrebe čoveka da sve bude istovetno ali da je priroda uvek proizvodila slične oblike života a ne mašinski iste.
Važno je da pas bude funkcionalan a ne da bude neupotrebljivi maneken.
Da skratim priču volim kada je pas dobro povezan kao Višnjićev Bak,Peđin Ares,Lady od Astre i Ringa Medo Romanijski,princ od Marka itd..
Puno pozdrava svim ljubiteljima Sopa.

stanko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  Admin Uto Mar 20, 2012 7:34 am

stanko ::Svaka čast na svom trudu koji je bio potreban da zaživi ovakav forum.Nadam se da će se razne nesuglasice ostaviti po strani za dobrobit rase.
Svako ima različite vizije kako Sop treba da izgleda i to je jedan od razloga tih nesuglasica.Stvar je u stvari vrlo jednostavna: Treba slušati gospodina Nenada i pariti pse po njegovom uputstvu i onda nema nikakvih problema(to je moje skromno mišljenje).
U nekim izjavama gospodina Nenada koje sam čitao pronašao sam onaj detalj o mašinizaciji društva i potrebe čoveka da sve bude istovetno ali da je priroda uvek proizvodila slične oblike života a ne mašinski iste.
Važno je da pas bude funkcionalan a ne da bude neupotrebljivi maneken.
Da skratim priču volim kada je pas dobro povezan kao Višnjićev Bak,Peđin Ares,Lady od Astre i Ringa Medo Romanijski,princ od Marka itd..
Puno pozdrava svim ljubiteljima Sopa.
Хвала Станко и добро дошао на форум.Ја се надам да ће форум да заживи,а то је мој скромни допринос за ову расу.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Predlog za Ognjena

Počalji  igor Sre Mar 21, 2012 8:48 pm

BUREK ::Ajde dajte mi prijedlog za muzijak koji bi mogao da pari Laru, naravno da nije u nikakvom srodstvu sa njom
Lara je iz kombinacije RIngo x Astra
Volio bi da stavite i sliku psa

Pozdrav Burek,

moj predlog ti je (to je u stvari predlog N. Gavrilovića upućen meni kad sam hteo pariti Lady) da pariš Laru sa Medom iz Platičeva, vlasnik je Slobodan Janković.

Mogu poslati i link sa slikama Lady i Mede zajedno (ako ih već nisi video).

Igor.

P.S. iz tog legla sam sebi ostavio Akiru čije slike ću (kad ih uslikam) okačiti kasnije.

P.P.S. znam da poreklo predloga nije ti najmerodavnije, ali mislim da ne bi pogrešio kad bi isprobao ovu kombinaciju.
igor
igor

Broj poruka : 13
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  BUREK Čet Mar 22, 2012 6:05 am

Igore, ajde posalji slike tog Mede i koje mu je porijeklo. Bitno mi je samo da nije u pitanju incest i da je dobar pas.

BUREK

Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 44
Lokacija : Srpsko Sarajevo

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  igor Čet Mar 22, 2012 8:41 pm

BUREK ::Igore, ajde posalji slike tog Mede i koje mu je porijeklo. Bitno mi je samo da nije u pitanju incest i da je dobar pas.

Meda iz Platičeva je poreklom od Branda (9.1.2006.) i majke Lare (23.11.2004.)

Evo i linka sa slikama:

http://www.ef.uns.ac.rs/~igor/lady_i_meda/

Poslaću ti na pm njegov broj telefona.

Igor.
igor
igor

Broj poruka : 13
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  BUREK Pet Mar 23, 2012 8:30 am

Hvala drug, Medo ulazi u uzi izbor i meni je Nenad govorio da parim pod njim. Reci mi kakav mu je karakter i cini mi se da je nizak malo?

BUREK

Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 44
Lokacija : Srpsko Sarajevo

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  Admin Pet Mar 23, 2012 8:58 am

BUREK ::Hvala drug, Medo ulazi u uzi izbor i meni je Nenad govorio da parim pod njim. Reci mi kakav mu je karakter i cini mi se da je nizak malo?
Daje odlicne stence,gledao sam slike
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  Aleksandar Miskov Sre Apr 04, 2012 9:37 am

Поздрав свима!
Свака част за форум види се труд око промовисања расе,треба водоти рачуна да форум остане чист и користан по саму расу пре свега а и по људе који желе да се информишу.За разлику од БК форума(где се раса из сата у сат блати,срамоти итд) овај форум би добро дошао да се по питању популаризације путем интернета уради коначно корисна ствар.
Сви сте видели како се функционише кад је неслога,људи ко` људи,свађају се,помире,или се замрзе а раса сигурно испашта.
Све добронамерне људе позивам да учине што више добрих ствари по питању СОП-а јер ако МИ нећемо ову расу гурати онда то сигурно нико други неће,а за пример можемо узети остале народе и њихов рад са њиховим расама.
Не бих много да дужим јер ви ово већ знате,али поновићу... Само сложно може се до циља.
-Сремска Митровица је поносно уз расу свог народа!
Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 E956fc2c4458
Aleksandar Miskov
Aleksandar Miskov

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  srpskipas Sub Apr 07, 2012 8:22 pm

pozdrav sa brda................................
mnogo je losega od ljudi ucinjeno za Nenada Gavrilovica i rasu ....................ne samo po forumima vec i na svim mestima gde je to bilo moguce..........
ni delic toga nisam osetio i distancirao sam se od mnogih .....odnosno svih koji su pljuvali po Nenadu,psima, .......tako da razumem sto je on po strani i ostvaruje svoj cilj........................bez obzira sto je pokusano da se rasa otme ,usavrsi, izvrgne ruglu i koristeci se njegovim imenom i delom........
rasa se cisti polako .......i od losih pasa ...........i ljudi............i samo je potrebno vreme .......... konsultacije sa Nenadom.....i verovanje u ono sto radi.
ljudski je gresiti i prastati ali ovde nisu bile u pitanju greske.........vec pohlepa ......mrznja ...........................
ja iskreno verujem Nenadu i drago mi je sto ima sve vise takvih...........i za svaki oblik sam saradnje .....ali red mora da se zna ..........kao i minili rad za dobrobit rase ..................ali i za ucinjeno zlo.......................................................................

ne bi voleo da se ovo pogresno razume ..........................ili bude povod rasprave ........................zelim da svi novi koju otkrivaju rasu ne budu u zabludi ili nedoumici.............................

tvorac rase je Nenad Gavrilovic i uvek je voda najcistija sa izvora............9938757233191...........pa se svako moze informisati, proveriti ,pse, legla,
rodovnike,raspitati se o odgajivacnicama......odgajivacima.............................

meni je drago sto je sve vise odlicnih odgajivaca i sve vise dobrih pasa i da ucestvujemo u toj prici indirekto ili direkno ............................

i uvek ce biti losih pasa......

pocela je sezona krpelja i buva .................ne bi bilo lose kupanje pasa i dvorista.........delotvoran ajkon.....procitati upustvo...............................

pozdrav sa brda





















srpskipas
srpskipas

Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.03.2012
Godina : 56
Lokacija : mramorsko brdo

http://www.srpskipasbak.com

Nazad na vrh Ići dole

Овде можете изнети своје ставове о раси - Page 2 Empty Re: Овде можете изнети своје ставове о раси

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu