Српски Одбрамбени Пас Форум љубитеља и одгајивача -Serbian Defence Dog Forum


Join the forum, it's quick and easy

Српски Одбрамбени Пас Форум љубитеља и одгајивача -Serbian Defence Dog Forum
Српски Одбрамбени Пас Форум љубитеља и одгајивача -Serbian Defence Dog Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СОП у бандог програму

+4
Jevdjo
Lazar*
Danijel Dragic
Admin
8 posters

Ići dole

СОП у бандог програму Empty СОП у бандог програму

Počalji  Admin Čet Mar 22, 2012 10:12 am

Уколико је неко парио Соп-а са другим расам Напуљски мастиф,Питбул...Постављајте слике... Срећно
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Danijel Dragic Pet Mar 23, 2012 1:47 am

На форуму БК је било окачено пар слика комбинације СОП и Пит. Пас је био лакше грађе у односу на СОП-а, покушаћу да нађем те слике па да их окачим.
Постоји и комбинација са Немачким Боксером, мада по мени најлепши бандози који имају веѕе са СОП-ом су добијени из Стакијеве комбинације са А.Булдогом.
Danijel Dragic
Danijel Dragic

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 33
Lokacija : Jakovo

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Pet Mar 23, 2012 9:17 am

Danijel Dragic ::На форуму БК је било окачено пар слика комбинације СОП и Пит. Пас је био лакше грађе у односу на СОП-а, покушаћу да нађем те слике па да их окачим.
Постоји и комбинација са Немачким Боксером, мада по мени најлепши бандози који имају веѕе са СОП-ом су добијени из Стакијеве комбинације са А.Булдогом.
Ајде ако можеш да нађеш то са питом,они Стакијеви су врхунски.Пошто ја држим неколико раса имам и потове,то би ми одговарало да видим.Јел комбинација мужијак соп а женка пит?
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Отац Соп,мајка пит пас је стар 11 година и не поражен је у 40 борби до сада

Počalji  Admin Pet Mar 23, 2012 8:54 pm

СОП у бандог програму Pitisop
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Sub Mar 24, 2012 8:15 am

Случјно сам избрисао коментар од Лазара,али да одговорим.Нормално да је за борбу,само то што је пуштан не значи да није вођено рачуна о њему.
Тај пас има сада 11 година,што значи да је итекако добро живео.А ово што је тренутно на ланцу ко зна какве услове има бокс и све остало.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Lazar* Ned Mar 25, 2012 6:16 am

Dobro ja sam izneo moje misljenje.. Naravno da ker treba i da ima karakter osim izgleda . Trenutno potenciram karakter i zadovoljan sam sad jos nemam neki klip o tome ali bice i toga . Inace taj mesanac ne izgleda lose gradjom.

Lazar*

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.03.2012
Godina : 29
Lokacija : Kragujevac

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Ned Mar 25, 2012 8:11 am

Lazar* ::Dobro ja sam izneo moje misljenje.. Naravno da ker treba i da ima karakter osim izgleda . Trenutno potenciram karakter i zadovoljan sam sad jos nemam neki klip o tome ali bice i toga . Inace taj mesanac ne izgleda lose gradjom.
На правом си путу,свака част.Код мене се дуго не задржава оно што нема карактера.
Соп није призната раса,према томе нема неку велику комерцијалну вредност,а ако пас нема ни употребну вредност да није чувар и борац,онда ја не знам сврху држања тог сопа.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Lazar* Ned Mar 25, 2012 10:22 am

На правом си путу,свака част.Код мене се дуго не задржава оно што нема карактера.
Соп није призната раса,према томе нема неку велику комерцијалну вредност,а ако пас нема ни употребну вредност да није чувар и борац,онда ја не знам сврху држања тог сопа.[/quote]

Da to se slazem , mada i eksterijer utice malo ne mozem svakakve pse priznavati za sopa samo zato sto je veliki borac i jak pas.
A po pitanju karaktera veliki je potencijal, sto ce se i potvrditi na narednoj smotri nadam se. Smile

Lazar*

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.03.2012
Godina : 29
Lokacija : Kragujevac

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Мени је привукло пажњу ово што је написао творац расе,и због тога Сопа и држим

Počalji  Admin Ned Mar 25, 2012 9:38 pm

Reč tvorca rase o STANDARDU
Standard Sopa koji sam ja postavio veoma je jasan :
Boja nosne pečurke mora odgovarati boji dlake na leđima. Jer,to je pravi dokaz da Sop vuče poreklo od starih izvornih mastifa.
Svi koji se brinu na internetu o standardu Sopa,i drže se nekog standarda iz knjige koju ja nisam pisao,ja ih lepo i prijateljski pozdravljam,i poručujem im da se ne prave previše pametni. Jer,upravo nekoliko huligana pokušava da uništi rasu koju sam ja već odavno napravio.
Najmanje mi je stalo da se ja njima nešto pravdam,i nešto objašnjavam. Ko su oni? Koji kinološki rad stoji iza njih? To su ljudi koje ja uopšte i ne poznajem. A trebalo bi jednom da shvate da je Sop moja privatna rasa. Da ja kao autor i vlasnik rase,i licence rase, raspolažem svim pravima i vlasništvima nad standardom rase.
Oni se stalno pitaju,kada će rasa biti priznata,odnosno,zvanično priznata. Treba da budu dobro upućeni u kinologiju,pa da shvate,da je Međunarodna kinološka organizacija FCI,privatna organizacija. I da ima još Engleska kinološka organizacija,i nekoliko organizacija u Americi i u Australiji,koje jedne druge uopšte ne priznaju.
Pa da mi oni objasne,u kojoj ćemo organizaciji da prijavimo Sopa,da bi on bio zvanično priznat i prihvaćen.
Njima je bolje da spremaju pse za borbe pasa,jer samo se u borbama pasa vidi psihička,unutrašnja snaga psa,koja se ne može videti na izložbama.
Nisam im rekao da bore pse,da me ne bi tužili. Nego, samo da spremaju pse za borbe. A to je dozvoljeno.
Drugo. Treba da spremaju pse za napad na ljude,da bi tako zaštitili naš narod od raznih kriminalaca i kriminalnih grupa.
To bi bila prava namena i uloga Sopa,i za to je i stvoren. A ne da mi neki seljački filozofi sole pamet,i da tvrde da sam ja uništio rasu koju sam stvorio.
Neka javno pokažu na internetu svoje pse. Visinu,težinu,odlakanost.
Malo su zaboravili da je Sop pas srednje dužine dlake.
Što znači,direktno proizvode višak pasa koji nisu niukakvom standardu,a ja im godinama gledam kroz prste,da bi na kraju mene optuživali za te iste njihove pse koji ništa ne valjaju.
Ovo moje pismo javno objavi na internetu,da ga ta gospoda,koja se nisu udostojila ni da me pozovu na svoj skup obožavalaca rase Sop,koji se održao pre nekoliko dana,pročitaju.
Ako im se ne sviđa moj standard Sopa,i moja rasa,niko ih ne prisiljava da tu rasu drže. Ima toliko drugih rasa,i mešanaca koje mogu da drže.
Ovde se radi o jednoj veoma podloj igri koju oni godinama igraju protiv mene preko interneta.
Trenutno najbolji Sop je Sop Bate iz Niša. Zato što je on visok 71 cm,a težak 73 kg. Tu se očituje snaga starih srpskih izvornih mastifa.
Neka oni izmere visinu i težinu svojih pasa,i onda treba da se zapitaju,zašto nisu pažljivo slušali moja uputstva.
Primi moje srdačne pozdrave,i drži se!
10. 10. 2010. Na Romaniji


Poslednji izmenio Admin dana Ned Mar 25, 2012 9:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Бандог програм Император Расцие

Počalji  Admin Pet Mar 30, 2012 1:12 am

Српски Одбрамбени Пас Бак + Кене Корсо Лара
СОП у бандог програму Picture002-3
СОП у бандог програму Picture001-3
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Jevdjo Pet Mar 30, 2012 8:51 am

Do sad je ona stakoijeva kombinacija bila najbolja,oni zuti su ko predatori,sad ce da vidimo sta ce se od ove kombinacije dobiti,ja sam razmisljo da uparim sa beorbelom,al jbg. uvek se potrefi da kuja bude u teranju kad ja nisam tu,tako da cu verovatno na kraju krajeva uzeti jednu kujicu beorbela i upariti sa markom,razmisljam da uvezem kuju iz afrike direktno i vec sam kontaktiro neke odgajivace.

Jevdjo

Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 44
Lokacija : Moskva

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Pet Mar 30, 2012 9:05 am

Jevdjo ::Do sad je ona stakoijeva kombinacija bila najbolja,oni zuti su ko predatori,sad ce da vidimo sta ce se od ove kombinacije dobiti,ja sam razmisljo da uparim sa beorbelom,al jbg. uvek se potrefi da kuja bude u teranju kad ja nisam tu,tako da cu verovatno na kraju krajeva uzeti jednu kujicu beorbela i upariti sa markom,razmisljam da uvezem kuju iz afrike direktno i vec sam kontaktiro neke odgajivace.
У то би волео да видим Јевђо!То је одличан пас.Ја хоћу исто да наравим неку своју линију паса,а ови штенци ће да буду звери.
Имају 6 прстију,и тотално несвакидашњу грађу.Ја се само надам да ће успету да их отхрани.Пуј Пу да их не урекнем Laughing
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Ognjac Ned Apr 01, 2012 8:37 am

Admin ::СОП у бандог програму Pitisop
Impresivno. 40 borbi je bas puno, sa kakvim psima se borio? Sa iskusnim psima ili ne?

Ognjac

Broj poruka : 4
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Prave borbe

Počalji  Admin Ned Apr 01, 2012 9:43 am

Na turnirima po bosni sa Azijatima,Sarplanincima,Kangalima,pitovima itd sa mech psima.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Danijel Dragic Pet Apr 06, 2012 11:16 am

Прво да се извиним што још нисам окачио слике бандога СОП Пит.
А успут да дам неко моје мишљење на тему СОП-а у бандог програму. По мени да би се СОП добио нешто, постоје 3 евентуално 4 расе које нешто могу да побољшају а то су Аргентинска Дога, Амерички Булдог(примерци коришћени за лов) и Пит Бул. АД и АБ да би се повећао пленски нагон, односно добио пас за лов са већом снагом(и то ако занемаримо да је такав облик лова забрањен на овим просторима). Пит да би повећао жељу за радом, иначе један од разлога што се додаје и у друге расе(код данасњих мастифа да би се и покретљивост довела на задовољавајући ниво). Такође мислим да би многе данашње расе могле добити много више од СОП-а, него он од њих, пре свега мислим на данашње Мастифе. Који би укрштањем са СОП-ом опет добили на покретљивости,здрављу итд. Све то без губљења величине пса, које је готово неизбежно код стандардног бандога који има идоста крви теријера(Пита), односно задржала крв молоса (која преовладава код СОП-а).Па би мастифи опет изгледали и били овакви
СОП у бандог програму Neapolitanmastiff_oldtype
СОП у бандог програму Old-type-neapolitan-mastiff
СОП у бандог програму MastiffArt32
СОП у бандог програму Mastiffe
, а не овакви какве их данас познајемо незаинтеровани за било шта, полу покретљиви, са проблемима око дисања итд.
А сва остала парења, мислим да немогу ништа посебно да допринесу поготово у погледу чувања.
Мирославе номој да мислиш, да имам ишта против твог легла са Корсом. Да ће бог да сви пре буду свега буду живи и здрави, а сигурно је да ће бити и добри чувари.
Ово је само моје мишљење око СОП-а у Бандогу, надам се да нико неће наљутити Very Happy
Danijel Dragic
Danijel Dragic

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 33
Lokacija : Jakovo

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Sub Apr 07, 2012 3:50 am

Ovako temperament stenaca po najvise zavisi od majke.Ako je ona karakterna takvi ce biti i stenci,ako nije dzaba ubacivanje pita,argentinca i americkom buldoga na kome postoji samo snaga i nista drugo.
Ja kada sam upario ovu kuju Kane Korso(koja ima papire KK Very Happy a inace je direktno paren Napuljac i Pit)imao sam jasan plan sta zelim!A to su borci i cuvari,sto cu i dobiti,oba roditelja su testirana!
Inace ovo nije prva kombinacija koji sam uradio na ovaj nacin!Sto se tice pasa Dogo Argentino,imao sam priliku da suocim u igri sa Bakom vrhunskog psa te rase koji se derao kao Jazavac posle 2 minute igre.Tako da Dogo Argentino o kome ti govoris ne postoji kod nas!A sada i o pitu:NEKADA je Srbija imala Gem pitove koji su mogli da daju izdrazljivost Sopu,nazalost to vise ne postoji u onom broju u kom je postojalo devedesetih kada sam ih drzao.Postoje pitovi koji se na prste mogu nabrojati,da su sampioni i da ne beze posle pola sata mecha,sto bi znacilo JAD I BEDA!
E sada,osim prica sta bi bilo kad bi bilo,zivo me interesuje tvoj rad,da mi ti pokazes te tvoje bandoge koje si proizveo,napravis neki snimak radni,rola,napad i odbrana i onda mi to sto si rekao potrepis nekim dokazima!
A ja sam oba ova psa upario sa jasnim ciljem,koji sam i ostvario,znaci ne prazne reci NEGO DELA!
Inace stenci iz ove kombinacije,mogu da se zovu Srpski Odbrambeni Psi sa pravom!I mogu za njih da izvadim rodovnik kod tvorca rase ukoliko zelim vec danas!Osim karaktera koji mi je na prvom mestu,takodje zelima da svoje pse izjednacim,i napravim svoju liniju pasa,koji ce biti kako vizuelno tako i karakterno SOPINE! Very Happy Pozdrav i zivo me interesuje,sta si ti do sada uradio po tom pitanju.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  srdjan81 Sub Apr 07, 2012 1:38 pm

Admin ::
E sada,osim prica sta bi bilo kad bi bilo,zivo me interesuje tvoj rad,da mi ti pokazes te tvoje bandoge koje si proizveo,napravis neki snimak radni,rola,napad i odbrana i onda mi to sto si rekao potrepis nekim dokazima!
A ja sam oba ova psa upario sa jasnim ciljem,koji sam i ostvario,znaci ne prazne reci NEGO DELA!
Inace stenci iz ove kombinacije,mogu da se zovu Srpski Odbrambeni Psi sa pravom!I mogu za njih da izvadim rodovnik kod tvorca rase ukoliko zelim vec danas!Osim karaktera koji mi je na prvom mestu,takodje zelima da svoje pse izjednacim,i napravim svoju liniju pasa,koji ce biti kako vizuelno tako i karakterno SOPINE! Very Happy Pozdrav i zivo me interesuje,sta si ti do sada uradio po tom pitanju.

Admine, decko je skroz skromno izneo SVOJE MISLJENJE, bez ikakvog nametanja. Cemu takva reakcija???
Zar mi koji nismo vrsili EKSPERIMENTE, nemamo ovde pravo glasa???? confused confused

srdjan81

Broj poruka : 18
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Ned Apr 08, 2012 9:25 pm

Pravo da ti kazem Jevdjo,mene tvoje lazi ne interesuju.
Ti niti mi hranis pse niti ih ja drzim zbog tebe.Oni imaju svoju namenu,i nisu za svakog.
Sto se tice Bena,mozes samo da mastas ,o takvom psu!Otac prvak sveta,majka intersampion...
Ceo vas zivot se zasniva na ogovaranju,kao neke zene ste.
Od danas si banovan ovde pa se ti prepucavaj sa Gavrlilovicem preko nekog drugom!Preko ovog foruma neces!
Da si covek,otisao bi direktno kod njega pa raspravio sta imas,samo sto se u tom slucaju verovatno nebi vratio...Lako je sa drugog kontinenta glumiti neko ludilo.
Ja nisam pravio ovaj forum da ti lecis svoje komplekse!Nego za dobrobit rase.


Poslednji izmenio Admin dana Ned Apr 08, 2012 9:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  stanko Ned Apr 08, 2012 9:45 pm

Svaka ti čast druže.
Mnogi ljudi ne razumeju suštinu Sopa i zaokupljeni su pojmom "čista rasa" što u realnom životu ne postoji .Pa ni naši vladari se nisu ženili sa čistim srpkinjama nego su uzimali žene sa Francuskog itd.. dvorova i tako učvršćivali veze sa određenom carevinom,kraljevinom itd...A opet su te žene rađale Srbe.
Iza tebe stoje dela koja će tek da se pokažu u pravom svetlu,i onda će ti najglasniji provokatori i pljuvatori tuđeg rada, da požele štence od tebe kada vide pravi kvalitet!
Malo je ljudi koji razumeju suštinu,ali polako, taj broj raste iz dana u dan.....
Svako dobro.

stanko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 14.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Ned Apr 08, 2012 9:48 pm

stanko ::Svaka ti čast druže.
Mnogi ljudi ne razumeju suštinu Sopa i zaokupljeni su pojmom "čista rasa" što u realnom životu ne postoji .Pa ni naši vladari se nisu ženili sa čistim srpkinjama nego su uzimali žene sa Francuskog itd.. dvorova i tako učvršćivali veze sa određenom carevinom,kraljevinom itd...A opet su te žene rađale Srbe.
Iza tebe stoje dela koja će tek da se pokažu u pravom svetlu,i onda će ti najglasniji provokatori i pljuvatori tuđeg rada, da požele štence od tebe kada vide pravi kvalitet!
Malo je ljudi koji razumeju suštinu,ali polako, taj broj raste iz dana u dan.....
Svako dobro.
Hvala Stanko
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  BUREK Pon Apr 09, 2012 6:59 am

NIje ni meni mjesto na ovom forumu mozes i mene odmah izbrisati

BUREK

Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 44
Lokacija : Srpsko Sarajevo

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Pon Apr 09, 2012 7:05 am

BUREK ::NIje ni meni mjesto na ovom forumu mozes i mene odmah izbrisati
Ja se sa tobom nisam zamerao,svako ima pravo na svoje misljenje ali pljuvacinama ovde mesta nema.
Ja cenim svaciji rad,i necu niciji trud i entuzijazam da ponizavam
Rasa je dovoljno degradirana,i nema potrebe da se dalje vode iste price.Pljuvacinama je mesto na Balkan Kinology,verujem da je Hrvatima srce puno,kada vide kako ljudi pisaju po Srpskom psu,posto je to njihov sajt.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  BUREK Pon Apr 09, 2012 7:14 am

Ja nikoga ne pljujem niti omolazavam iciji trud i rad ja samo govorim istinu i govoricu je do kraja zivota, a ta istina sto nekome smeta to me ni naj manje ne zanima.
Istina je da se nismo zamjerili niti sam se zamjerio sa bilo kim sa ovog foruma ili bilo kog drugog niti imam namjeru da se zamjeran sa nekim radi pasa.
Slobodno me izbrisi jer ja vise necu posjecivati ovaj forum.
Pozdrav i sretno svima u daljem radu

BUREK

Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.03.2012
Godina : 44
Lokacija : Srpsko Sarajevo

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Admin Pon Apr 09, 2012 8:52 pm

Ja sam izbrisao i moje a i tvoje postove,jer im ovde nije mesto.A to ko je kakav muskarac mozemo raspraviti prvom prilikom kada dodjes!Javi se slobodno kada dodjes,i reci mi gde da se pojavim samo,ako mislis da imamo sta da raspravljamo!
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Datum upisa : 13.03.2012

https://serbiandefencedogs.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

СОП у бандог програму Empty Re: СОП у бандог програму

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu